• BIST 9693.46
  • Altın 2496.161
  • Dolar 32.4971
  • Euro 34.5977
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 9 °C

KISA KISA

Talat Yavuz

VEFAT:

Oğuzhan ASİLTÜRK vefat etti. Bizim için sembol isimlerdendi. Hocamızın yol arkadaşıydı. Son dönemde, siyasette birlik ve beraberlik umudunu yeşertmişti, nasip olmadı. Allah rahmeti ile muamele etsin.

ÖZÜR DİLEDİ:

Artvin Kemalpaşa Kaymakamı, öğretmen arkadaşımızı haksız yere suçladı, azarladı. Kamuoyu baskısı gelince, yanlışından dönerek özür diledi. Umarım, hayatın içinde düşe kalka öğrenilenlerin, daha kalıcı ve daha kıymetli olduğunu görmüş ve notları arasına almıştır. Olayı duyunca, “babasını makamına çağıran vali” hikayesini hatırladım.

PCR-AŞI:

Anlaşılan aşı olmak istemeyen öğretmenlere test dayatmasında yeni aşamaya geçiliyor. Öğretmene; “Okula gelebilirsin, öğretmen odasında oturabilirsin ancak derse giremezsin.” demek, öğretmeni tecrit etmektir, başka çözümler üretilmeli, zor zamanda bir de bu problemle kamuoyu meşgul edilmemelidir.

DİVANDA KONUKEVİ MÜJDESİ:

Geçen hafta, Memur Sen İstanbul İl Divanı, Genel Başkan Ali YALÇIN’ın, Eğitim Bir Sen İstanbul Konukevi ve 6. Dönem Toplu Sözleşme sonrası Eylül ayında aramıza katılan, 18.313 yeni üye müjdesini verdiği muhteşem bir başlangıca sahne oldu.

İLKSAN:

Geçen haftaki yazımda, ilçe delege seçimlerinde, 580’e 510 fark attığımızı belirterek özetle, “seçimi biz, kurayı ittifak yapan rakiplerimiz kazandı.” demiştim. Bir hafta boyunca, bu maddi gerçek karşısında gördük ki bazılarında akıl, mantık, vicdan, izan ve insanlık tatile çıkmış, başka söze gerek yok.

MEB, HAVUZ:

Geçmişte devlet makamlarından uzak tutulmuş, yerine göre ağır bedeller ödemiş, her zorluğa rağmen kendini yetiştirmiş, tertemiz arkadaşlarımız, sudan sebeplerle; önceki dönemlerin kirli bürokratları ile aynı kefeye koyularak ve itibarsızlaştırılarak harcanıyor. MEB’de kıyım devam ettikçe havuz kabarıyor. Bunu yapacak lüksümüzün olmadığını, okulların yokluklar içinde hali gösteriyor.

ÜCRETSİZ TAŞIMA-İBB-İSPARK:

Sağlık Sen’imiz eylem yaptı, İBB geri adım attı. Yanlış hesap Sağlık Sen’den döndü, tebrikler arkadaşlar. İSPAK bu gidişle İLKSAN gibi olacak, konuşarak değil de çalışarak insanların karşısına çıkmak gerekiyormuş.

Sağlık ve başarılarla dolu bir hafta diliyorum.

Bu yazı toplam 466 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Duyuru Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02164912882 05323834739 Faks : 0216 4917113