• BIST 9645.02
  • Altın 2429.254
  • Dolar 32.552
  • Euro 34.8813
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 19 °C

Ali Yalçın İyi Bir Yol Arkadaşı

Abdullah Yadigar
İnsanlar üç şeyde belli olur. Komşuluk, yolculuk ve alış verişte.

Hz. Ömer (r.a.) bir kimse methedildiği zaman, methedene üç şeyi;

‘’Sen hiç onunla komşuluk, yolculuk veya ticaret yaptın mı?’’ diye sordu. Muhatabı üçünü de yapmadığını söyleyince;

‘’Zannedersem sen, onun camide Kur’an okurken başını salladığını gördün’’ dedi.

Adam da; ‘’Evet ya Ömer! Benim gördüğüm öyle idi’’ ifadesi üzerine Ömer (r.a.); ‘’O zaman medihte bulunma. Zira ihlas, kulun boynunda değildir’’ buyurdu.

Yol arkadaşlığı; bir hedefe ulaşmak maksadıyla bir araya gelen insanların kendi aralarında akdetmeleridir. Bu sözleşme güven esasına bağlı olarak başlar. Bir gaye uğruna başlatılan seferin zaferle sonuçlanması için birlikte mesai yapmaktır.

Yol arkadaşlığı siyasette, Sivil Toplum Kuruluşlarında, Meslek hayatında pek çok alanda oluşabilir. Özellikle Sivil Toplum Kuruluşlarında yol arkadaşlığı elzemdir.

Yarım asrı deviren hayat yolculuğumda pek çok yolculuğum oldu. Sayısız yol arkadaşlarım oldu. Pek çok insanın kalitesini, zafiyetini tanıma fırsatı buldum.

Son çeyrek asra yakın zamanımda pek çok Sosyal faaliyetlerde bulundum. Pek çok yol arkadaşımı sırtımda taşıdım. Onların bir yerlere gelmelerinde küçümsenmeyecek katkılarım oldu.

Dostlarım bilirler ki bu süre içinde hiçbir menfaat gözetmeden fi sebilillah gayret ettim. Hiçbir çalışmamı ranta, menfaate dönüştürmeyi düşünmedim.

………………………

Eğitim-Bir Sen’in 21-22 Şubat tarihinde gerçekleştireceği 5.Olağan Genel Kurulu var. Genel Başkan Ahmet Gündoğdu Tüzük gereği üç dönem sınırlaması nedeniyle aday olamıyor. Ahmet Gündoğdu Genel Başkanlığı dönemlerinde Sendikayı zirveye taşıdı.

Yalçın 11 Ocak günü Facebook ve Twitter hesaplarından aday olduğunu ‘Bismillah her hayrın başıdır.
Genel Başkanımızın liderliğinde teşkilat olarak zirveye taşıdığımız sendikamızı zirveden yeni ufuklara taşımak için, 21-22 Şubat tarihinde gerçekleştireceğimiz 5.Olağan Genel Kurulda yeniden bir yolculuk için Bismillah diyor, yol arkadaşlığınıza ve dualarınıza talip olduğumu belirterek saygılar sunuyorum. Ali YALÇIN, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Adayı
’’ şeklinde açıkladı.

Ali Yalçın 2004-2011 Yılları arasında Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanlığı yaptı. Pek çok sosyal projelere öncülük etti. 19-20 Şubat 2011 Tarihinde Ankara MEB Şura Salonu'nda gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurulunda Basın Yayından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Halen Eğitim-Bir Sen Basın ve İletişimden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Ali Yalçınla özellikle 2004 yılından bu yana yol arkadaşlığı yaptım. Tek kelime ile o bir vefa timsalidir. İyi bir yol arkadaşıdır.

Yalçın yol arkadaşlarına asla ihanet etmez. Yolda bırakmaz. Lokomotif görevi üstlenir. Yol arkadaşlarını sırtında taşır.

O, gerçek bir Sivil Toplum Kuruluşu önderidir. Bakarsın bir gün Üniversite kapılarında gözyaşı döken Başörtülü kızlarımızın yanındadır.

 Bakarsın, okulunda derse sokulmayıp, itelenip kakalanan Başörtülü bayan öğretmenin yanındadır.

 Devlet dairelerinin herhangi birinde ötekileştirilmiş, horlanmış bir çalışanın teselli kaynağıdır.

Bir başka gün hakkı ihmal edilen öğretmenin, memurun, işçinin sesi olmuş, eylem gömleği ile meydanlarda haykırırken görürsün.

Mısırda, Gazzede, Miyammar da, Afganistanda, Doğu Türkistandaki zulumlerin son bulması için meydanlarda görürsün.

Bazen, Uluslar arası yardım kuruluşlarıyla Dünyanın farklı köşelerindeki mazlumlara yardım kolileri taşırken görürsünüz.

Ben şahitlik ederim ki Ali Yalçın bizim duygularımızı, acılarımızı, sevinçlerimizi en üst perdeden haykırıp dile getiren bir yiğittir. Ona güvenip yanında olanların başını yere eğdirtmez.

 

Niyet hayır, akıbet hayırdır. Yolun açık olsun Ali Başkanım.

Bu yazı toplam 1205 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Duyuru Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02164912882 05323834739 Faks : 0216 4917113