• BIST 9814.19
  • Altın 2462.635
  • Dolar 32.3997
  • Euro 34.5219
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 10 °C

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME TAKVİMİ ÖNE ALINSIN

Talat Yavuz

Yönetici görevlendirme takvimi işliyor. Mevcut takvime göre görevlendirilecek yöneticilerin göreve başlamaları, Eylül ayının ortalarını buluyor. İş yükünün ve takvimdeki sıkışıklığın farkındayız ancak yeni görevlendirilecek idarecilerin, özellikle okul müdürlerinin, okullar açılmadan önce görevlerinin başında olması çok önemli bir avantaj sağlayacaktır. Okul müdürlerinin okullarını tanımaları, planlama yapabilmeleri, ilk gün öğrencilerine hitap edebilmeleri sağlanırsa iyi bir başlangıç yapmış olacaklardır.

İyi bir başlangıçla, 2017/2018 öğretim yılı,her şeye rağmen son üç yıldır gösterilen başarının, biraz daha ileri taşınacağı bir öğretim yılı olacaktır. Okullarımız; fiziki iyileştirmelerle, yaz okullarıyla, kurslarla, sosyal etkinlikleriyle, projeleriyle, yabancı dil ağırlıklı sınıflarla, velilerle bütünleşerek yaptıkları geziler ve yılsonu etkinleriyle adeta üzerindeki ölü toprağını attılar. Dershanelerin devreden çıktığı, sistemin yeniden kurgulandığı ve birçok yönden yaşanan geçiş dönemi başarı ile tamamlanmıştır.

Bütün eleştirilere rağmen son üç yıl içinde görev alan her kademeden eğitim yöneticileri, ülkemiz eğitiminde başarı umudunu canlandırmışlardır. Ekip olabilmeyi başarmış okul idareleri ile ilçe ve il yöneticileri, sivil toplum kuruluşları; risk alarak, ne yaptıklarının farkında olarak, okulları tutup kaldırmışlardır. Liyakat ve sadakat birleşince gerisi gelecektir.

Bundan sonra atılacak adımları yine bu ekipler atacak, yönetim anlayışını değiştirmeden kadroyu genişletecek, ülkemizin hassas dengelerini gözeterek ve bütün iyi niyetli kesimlerin katkısını alarak Milletimizi içine düştüğü buhranlı dönemden çıkaracak yeni nesiller yetiştirecektir. Başka da çaremiz yoktur. Zaman çok kıymetli ve başlangıçlar her zaman geleceğin işaretidir, hızlanalım biraz.

 

 

 

Bu yazı toplam 1218 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Duyuru Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02164912882 05323834739 Faks : 0216 4917113