• BIST 9470.25
  • Altın 2488.872
  • Dolar 32.5974
  • Euro 34.7926
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 20 °C

İKİ YÜZLÜLÜĞÜNÜZE TAHAMMÜL KALMADI ARTIK

Bülent Ertekin

İkiyüzlülük...

İkiyüzlülük ne demek kısaca?

İkiyüzlülük TDK sözlüğünde "iki yüzlü olma durumu", yani "özü sözü bir olmama durumu" olarak, çeşitli sözlüklerde ise "dürüst olmama", "bildiğinden, inandığından ve olduğundan başka türlü görünme veya göstermeye çalışma", "aldatmaya çalışma" olarak tanımlanır.

  Kısa bir süre öncesin de internet sitelerinde çıkan bir haber dikkatinizi çekti mi bilmem. Lâkin benim dikkatimi çekti, zira haberin başlığı öyle can evinden vuruyordu ki isteseniz de istemeseniz de "yahu nasıl bir habermiş bir okuyayım şunu" deme dürtüsünü yatıştıramıyorsunuz.

  Hepinizin magazin dünyasından tanıdığı Bergüzar Korel'in çıkışı uzun müddet daha konuşulacağı ve tartışılacağı benziyor.

 

   "Seçimlere sayılı günler kala bir rakı markasının reklam filmi kamuoyunun gündemine oturdu.

   Eğlenceli görüntülerin yer aldığı reklam filminin sonunda da "100. yılda her sofrayı Cumhuriyet için kuracağız. Nice yüzyıllara" ifadeleri yer alıyor. 

   Filmde AKP hükümetinin seçimleri kaybettiği ümidi verilirken, bu temenninin gerçekleşmesi sonrası kutlamaların rakı içilerek yapıldığı sahneler betimlendi."

(Yeniçağ 26 Nisan 2023)

   

   Bu paylaşımın üzerine, Bergüzar Korel Twitter hesabından;

 

   "Laikliği rakıya indirgeyen, barlarda sarhoş bir şekilde 10. Yıl Marşı söylemeyi vatanseverlik sayan ve tüm bu saçmalıkları da Cumhuriyet'e bağlayanlar... İki yüzlülüğünüze tahammül kalmadı artık"

 

  Huhuuuuu.

  Vay beeee

  "Aman Allah'ım neler duyuyor, neler okuyoruz" dediğinizi duyar gibiyim.

Peki iktidara karşı atmış olduğu Twitterlar ve paylaşımları ile yakinen tanınan Şahan Gökbakar'ın paylaşımına ne demeli?

 

Şahan Gökbakar ise;

"Cumhuriyet sizin rakı mezeniz değil" 

diyerek tepkisini dile getirmiş.

  Elbette bu ve buna benzer paylaşımları ve tepkileri taktir ile karşılıyoruz. 

   Lâkin, ormanlar yandığında tepki üstüne tepki verenlerin; Beşiktaş’ta Dolmabahçe ve Çırağan hattı üzerinde bulunan asırlık Londra çınarlarından 30 tanesi hiç haber vermeden kesildiğinde de aynı tepkileri vermelerini, 

   Veya; geçtiğimiz seçim döneminde "CHP'den her çiftçiye bedava traktör" vaadinde bulunmasının ardından "O cümleyi çarpıcı olsun diye yazdık" itirafında bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e de aynı tepkiyi yani:

 

Diyerek Twitter hesaplarından cümle alem ile paylaşsa idiniz ne kadar güzel olurdu, değil mi?

  Neyse, ümitvarız. 

  Olacak bu iş, olacak 

 Selâm ve dua ile.

Bu yazı toplam 224 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Duyuru Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02164912882 05323834739 Faks : 0216 4917113