• BIST 1.127
 • Altın 499,216
 • Dolar 8,2591
 • Euro 9,6937
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 21 °C

Çok sert tepki; İBB terör örgütünün arka bahçesi olamaz!

Çok sert tepki; İBB terör örgütünün arka bahçesi olamaz!
Vatan Partisi Pendik İlçe Başkanı Mevlüt Usta, gazetemize gönderdiği açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye yönetimini sert sözlerle kınadı.

Vatan Partisi Pendik İlçe Başkanı Mevlüt Usta'nın basın açıklaması;

İBB ŞEHİR TİYATROSU
TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDA SAHNESİ YAPILAMAZ!

Değerli Basın Mensupları

Bugün 6 Ekim 2020.
İstanbul’un emperyalistlerin işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü.  
97 yıl önce bugün İngiliz emperyalizminin üzerimize sürdüğü piyon olan Yunan ordularını bozguna uğratan muzaffer Türk Ordusu İstanbul’a girdi. İşgal sonlandı. 

97 yıl geçti.
Bugün de emperyalizmin piyonları var.
Bugün de muzaffer Türk Ordusu o piyonları bozguna uğratıyor.
O gün İngiliz emperyalizminin piyonu nasıl Yunan Ordusu ise bugün Amerikan emperyalizminin piyonuda PKK Terör Örgütüdür.
Türkiye bugün de Amerika Birleşik Devletleri’nin  karagücüm diye tanımladığı PKK ile dövüşmekte ve tepelemektedir.

Bugün sizlerin karşısına 97 yıl önce ki zaferimizin kutlaması için çıkmak isterdik. Ancak ne yazık ki karşınıza İstanbul’un tiyatro sahnelerinin emperyalizmin bugünkü piyonlarına propaganda sahnesi yapılması gibi bir rezalet yüzünden çıkıyoruz.

Aydınlık Gazetesi’nin 5 Ekim 2020 tarihli manşetinden, Ercan Küçük imzalı haberden öğrendiğimiz gerçeği kamuoyunun önüne bir kere daha getirmek, sorumluları uyararak, yanlıştan geri dönülmesini sağlama kamacıyla bu basın açıklamasını gerçekleştiriyoruz.

İBB Sahnelerini Kime Açtı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çok doğru bir karar alarak, pandemic döneminde büyük zorluklar yaşayan özel tiyatrolara kapılarını açtığını ilan etmiştir. İBB Şehir Tiyatroları yeni sezonu 16 yeni oyunla açtı. Yapılan açıklama da destek amacıyla 50 özel tiyatro grubunun da Ekim ayında Şehir Tiyatroları sahnelerini kullanacağı belirtildi.

Ancak bu 50 tiyatro topluluğunun hangileri olduğuna baktığımızda pirincin içindeki beyaz taşı görüyoruz. Bu 50 tiyatrodan birisi, pirincin içine gizlenen ve İstanbulluların dişini kırması için oraya konulan taş, PKK terör örgütünün propaganda örgütü gibi çalışan, Teatra Jiyana Nû Türkçe adıyla Yeni Yaşam Tiyatrosu’dur. Teatra Jiyana Nû (TYN) Mezopotamya Kültür Merkezi’ne (MKM) bağlı faaliyet gösteriyor.
Kültür Merkezi mi, PKK Merkezi mi?

Aydınlık’ın haberinden okuyalım:

“1991’de kurulan MKM, PKK’nın kültür sanat ve bilim kolu olarak biliniyor. Bunu MKM’nin kurucularından İbrahim Gürbüz, 2011’de verdiği röportajda şu sözlerle Kabul ediyor: “Kürt mücadelesinin ilk kurşunu 1984’te atılmıştı. Bayağı büyük bir askeri boyut kazanmıştı Kürt mücadelesi. Bunun yanı sıra siyasal örgütlenmesi de çok geniş ve yaygındı. Bir ulusun çok güçlü orduları olabilir, çok güçlü örgütlenmesi de olabilir, ama o ulusun, o halkın eğer kültürel, sanatsal ve bilimsel örgütlenmesi yoksa, o ordular, siyasal örgütlenmeler bir saman alevi gibi birgün dağılıp, yokolabilir. Bir ulusun can damarları o halkın sanatıdır, kültürüdür, edebiyatıdır, romanıdır, bilimsel ve arkeolojik değerleridir. Yağmalanan kültürel değerlerimizin merkezileştirilmesi, toparlanması, asimilasyondan kurtarılması anlamında bir kültür merkezine ihtiyaç vardı. Bu bilinçle yola çıkıldı.”

Röportaj 2011 yılında yapılmış. Türkiye’nin açılım adı altında bölünmesi amacıyla PKK’ya en fazla alan açıldığı dönem.Bu dönemin elbette Türkiye’ye çok büyük zararları oldu.Ancak her şerde bir hayır vardır. Açılım dönemi PKK’nınuzantısı örgütlenmelerin kendilerine çok daha belirgin bir biçimde açık etmesinin de yolunu açtı.

MKM’ninkurucusu açık açık1984’te atılan ilk kurşuna desteğini itiraf etmektedir. PKK saman alevi gibi sönmesin diye görev yaptıklarını söylemektedir.PKK’nın Propaganda aygıtı olduklarını üstüne en ufak bir örtü örtmeden en net şekilde dile getirmektedir. 

Yüreği Öcalan’la Atanlar

Türkçe adıYeni YaşamTiyatrosu olanTYN 2019’da oynadığı “TenêEz” (Sadece Ben) isimli oyununu ‘Öcalan’ın üzerindeki tecridin kaldırılması’ talebiyle Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde açlık grevine giren Demokratik ToplumKongresi (DTK) Eşbaşkanıve HDP Hakkari Milletvekili LeylaGüven’e ithaf eden tiyatro grubudur.Açıktırki bu tiyatro topluluğunun yüreği PKK ile Öcalan’la atmaktadır.

Örnekleri çoğaltmak mümkün; AydınlıkGazetesi’nin 5 Ekim 2020 günü manşe thaberinde daha pek çoğuna yer verilmiştir.Ayrıca kısa bir internet araştırmasıyla MKM ve TYN’nin faaliyetlerine baktığınızda kurucusunun ağzından itiraf edilen PKK’ya destek misyonunun gereğini yaptıklarının kanıtı onlarca icraatına ulaşmak mümkündür.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Yargısı bu PKK propaganda örgütüne gereken müdahaleyi yapmıştır.2016'da OHAL kanunu ile 3 ay sure ile faaliyetleri durdurulmuştur.OHAL’in ilanından sonra Adana, Mersin, İzmir, Antep gibi bir çok ilde MKM’ye bağlı faaliyet yürüten dernekler KHK ile kapatılmış.Bazı illerde de MKM'lerin binaları boşaltılmıştır.Adana binasında terör örgütünün militanları yakalanmıştır.Boşaltılan binalardan birisi de İstanbul binasıdır.

Evimiz İstanbul’dan Kovuldu,Bacadan Sokturmayız!

İşte İBB’nin sahnelerini açtığı PKK’nın bu propaganda aygıtıdır.Kovulduğu evimiz İstanbul’a İBB desteğiyle bacadan sokulmaya çalışılması karşısında bize düşen evi ayağa kaldırmaktır.

Buradan başta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olmaküzere, İBB yönetimini ve İBB Şehir Tiyatroları Yöneticilerini uyarıyoruz: Derhal bu yanlıştan dönünüz! İstanbul’da pandemic yüzünden büyük sıkıntılar yaşayan yüzlerce özel tiyatro topluluğu bulunmaktadır. Sadece Kadıköy’de özel tiyatroların sayısı 70’in üstüne çıkmıştır.Sizin sahne vermeyi seçtiğiniz 50 tiyatro grubundan birisinin PKK’nın propaganda örgütü olması basit bir gözden kaçırma olarak nitelenmesi mümkündeğildir. İBB MKM bünyesindeki TYN’ye sahne verme kararını derhal geri almalı ve sorumluları hakkında gerekli soruşturmayı başlatmalıdır.İBB bu lekeyi temizlemelidir.
Buradan bütün sanat örgütlerini, tiyatrocuları ve İstanbul halkını da bu rezalete karşı seslerini yükseltmeye davet ediyoruz. Vatan Partisi olarak süreci titizlikle takip edeceğiz.Eğer İBB yönetimi gerekeni en kısa sure içinde yapmazsa, suç duyurusunda bulunacağımızı burada kamuoyu önünde ilan ediyoruz.Kovulduğu eve bacadan girmeye kalkan terör destekçilerini evden kovmak en tabi hakkımızdır.

Kamuoyuna  saygıyla duyururuz.

Mevlüt Usta
Vatan Partisi
Pendik İlçe Başkanı

Bu haber toplam 3545 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Duyuru Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 02164912882 05323834739 05334607972 Faks : 0216 4917113